Menu

Aktualności

Urządzenia niestandardowe - Nasz atut!

Firma nasza tradycyjnie już podejmuje się zaprojektowania i wyprodukowania urządzenia chłodniczego stosownie do indywidualnych wymagań klienta. Jednym z takich przykładów jest agregat wody lodowej model SWG SEMIR 70 zaprojektowany po analizie wszystkich warunków stawianych przez klienta. Maszyna ta o wydajności chłodniczej ok. 70 kW dla warunków projektu służy do chłodzenia roztworu glikolu i zapewnia kontrolę temperatury kompaktowego mobilnego stanowiska medycznego mieszczącego urządzenia techniczne i pomieszczania personelu. Kategorie wymagań jakie postawiono przy projektowaniu urządzenia:

  1. limity wymiarów
  2. ekologiczny czynnik chłodniczy
  3. zintegrowany moduł hydrauliczny ze sprzęgłem i zestawem pomp
  4. limit wagowy
  5. Komunikacja z lokalną siecią monitoringu

Konstrukcja – rama chillera została zaprojektowana od postaw dla spełniania limitów wymiarowych. Jako czynnik chłodniczy wybrano R290 ( propan ), który ma praktycznie obojętny wpływ na środowisko naturalne. Nasza firma ma duże doświadczenie w stosowaniu propanu zatem był to czynnik ekologiczny pierwszego wyboru. W układach zamontowano niezawodne sprężarki półhermetyczne marki Frascold. Moduł hydrauliczny obejmuje obieg pierwotny i wtórny ze sprzęgłem hydraulicznym. W chillerze zamontowane zostały: pompa obiegu pierwotnego oraz pompy zasilające poszczególne obwody chłodzenia pomieszczeń i urządzeń technicznych ( np. rezonans magnetyczny ) oraz obwód klimatyzacji. Pompy ze względu na dużą zmienność obciążenia cieplnego poszczególnych obwodów posiadają płynną regulację wydajności.

W ramach optymalizacji wagi urządzenia zastosowano skraplacz z wymiennikiem mikrokanałowym poziomym , taki rodzaj wymiennika dodatkowo pozwala na mniejszy wagowy załadunek czynnika chłodniczego.

Wraz z urządzeniem PPH COOL dobrał panel dotykowy Carel PGDT służący do lokalnego monitorowania nie tylko agregatu wody lodowej ale również pozostałych urządzeń współpracujących z ramach systemu chłodzenia całego mobilnego obiektu.

Tego typu chillery trafiają ostatecznie do użytkownika zagranicznego. Firma wyprodukowała opisane urządzenia w kilku wydajnościach różniące się dodatkowo indywidualnym wyposażeniem w zależności od potrzeby.